1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Mariusz Kalinowski

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Justyna Winnicka-Bayram poniedziałek, 04 kwietnia 2011

       
        Mariusz Kalinowski
- urodził się 14 czerwca 1982 w Bytomiu. Obecnie mieszkaniec miejscowości Adampol (gmina Jadów). Jak mówi o sobie - jest miłośnikiem fotografii. Jest ona dla niego niezwykłą tajemnicą. Formą wyrażania emocji i uczuć. Formą wyrażania także samego siebie.
        Autor niejednokrotnie podkreśla, że wykonując swoje zdjęcia stara się, by odbiorca wraz z widzianym obrazem, otrzymał przede wszystkim emocje, jakie towarzyszyły mi w momencie uwieczniania widzianej oczami autora - rzeczywistości.
        W Adampolu Mariusz Kalinowski mieszka od kilkunastu lat. Jak wyznaje: „...choć niezwykłym sentymentem darzę miejsce moich urodzin i dzieciństwa - Bytom, to muszę przyznać, że decyzja o zamieszkaniu niedaleko Urli, była jedną z wielu ważnych i pozytywnych w moim życiu. Cieszę się, że dzisiaj mogę żyć w miejscowości spokojnej, pełnej zieleni, niedaleko rzeki Liwiec. Urle bez wątpienia są doskonałą odskocznią od ciągłego pośpiechu i gwaru miasta z jakim często mamy do czynienia na co dzień” - dodaje.
            Fotografią Mariusz Kalinowski zajmuje się od kilku lat. Szczególnym motywem w twórczości autora jest Bałtyk i nadmorskie miejscowości. Dotychczas autor wydał dwa albumy: „Piękno Bałtyku” zawierający zbiór fotografii z takich miejsc jak Świnoujście, Międzyzdroje, Gdańsk, Gdynia, Hel czy Sopot. Wydał również obszerny album pt. „Andaluzja – region o wielu obliczach”, w którym zaprezentował zdjęcia wykonane w kilku hiszpańskich miastach.
        Więcej informacji o Mariuszu Kalinowskim znajdą Państwo wkrótce na stronie www.mariuszkalinowski.pl

 
  Wybrane fotografie :

1. Urle :

2. Pozostałe :