1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Hubert Zbrzeźniak

PDFDrukujEmail

Wpisany przez Justyna Winnicka-Bayram poniedziałek, 11 kwietnia 2011


Hubert Zbrzeźniak - mieszkaniec Jadowa. Absolwent Studium Plastycznego i Technik Wizualnych "PROARTES" w zakresie specjalności Plastyk, Projektowanie przestrzenne w zakresie architektury wnętrz. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą. Tworzy pod okiem Michała Moląga, od którego pobiera nauki w Warszawie na Starym Mieście w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturalnej Stara Prochoffnia. Swoje prace wystawiał w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie.

O swoim talencie mówi tak :
- Jestem samoukiem, maluję od 2006 roku, kiedy Pani Anna Ziółkowska dostrzegła we mnie talent.
 - Wiedzę na temat malarstwa czerpię głownie z książek oraz prac i wskazówek innych malarzy. Lubię odwiedzać domy aukcyjne i galerie, gdzie mogę podglądać nowe techniki tworzenia.
- Moje pracę pokazywane były na plenerach malarskich w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie. Udział w plenerach niesie za sobą wiele korzyści, pozwala mi na rozmowę z doświadczonymi artystami na temat malarstwa, od ktorych uzyskuję cenne wskazówki. Podczas ostaniej wystawy, rozmawiając z P. Zbigniewem Dziwoszem, dowiedziałem się wielu istotnych rzeczy na temat gruntowania płótna. Takie rozmowy pozwalają mi doskonalić moje prace.
- Mój zbiór prac liczy 28 obrazów stworzonych techniką olejną i około 50 szkiców ręcznych. Poza tym tworzę wykorzystując korzenie drzew, w których widzę coś więcej niż kawałek drewna i swoją wizję staram się uwydatniać. Prac korzennych mam ponad 30.

- Największą satysfakcję dał mi obraz "Tygrys w agresji" - to jest też jeden z obrazów, który kosztował mnie wyjątkowo dużo trudu. Najwięcej czasu poświęciłem zaś obrazowi "Abstrakcyjna rozgwiazda".


Wybrane prace: